Rozmazlovací a sbližující víkend pro maminky a dcerky

(10 - 15 let) 

OD DÍVKY K ŽENĚ - OBSAZENO

 5.- 7. 10. 2018 

Pokud máte zájem o další termín, vložte svůj email a do poznámky napište:

Mám zájem o další termín Od dívky k ženě


Chvíle napětí a obava, jaké to pro nás bude. Připravovaly jsme se na první společný pobyt a moje tehdy 12ti letá dcera jen kroutila očima, že to zas bude otrava. Ptala se mne, na co se má připravit, a co ji tam čeká. Nedokázala jsem odpovědět. Sama jsem si uvědomovala, že vůbec nevím. 

Po víkendu mi Amálka cestou domů řekla toto:

"Mami, takový víkend bychom si měly dopřávat minimálně jednou za 14 dnů."

Byla jsem překvapená, že i tu moji věčně nespokojenou puberťačku dokázalo nadchnout ženské soužití, rozmazlování, povídání a rituály 🙂

CO NÁS ČEKÁ NA VÍKENDOVÉM POBYTU?

 • Budeme mít čas jen pro sebe navzájem
 • Budeme se rozmazlovat, hýčkat, zdobit, hrát a užívat si, že jsme spolu
 • Budeme poznávat jiné ženy a dívky a vytvářet nová přátelství
 • Skrze rituály oslavíme ženskou krásnou energii a uctíme se navzájem
 • Odpočineme si, dobře a kvalitně se najíme, společně se zasmějeme 🙂
 • Věřím, že nám spolu bude dobře a že si naše prožitky poneseme do dalšího společného života

 

Tento pobyt je pro dívky od 10 do 15 let

V tomto období naše dcery postupně dospívají v ženy. Prožívají často náročné období, kdy jsou ještě děti, ale jejich tělo již začíná být ženské. Tento pobyt nám maminkám pomůže přijmout skutečnost, že se z naší holčičky stává žena a dcerám přinese podporu, že v tom nejsou samy. 

Program zahrnuje:

 • praktické informace o změnách v období dospívání
 • holčičí a ženské důvěrné sdílení
 • hry, zdobení a masáže
 • vědomé jídlo a kvalitní stravu

Pokud se chcete na víkend společně s dcerou připravit a mít již dostatek praktických rad a informací o období dospívání nebo pokud se nemůžete víkendu v tomto termínu účastnit. Doporučuji vzdělávací video Od dívky k ženě:

KDO VÍKEND OD DÍVKY K ŽENĚ PRO VÁS PŘIPRAVUJE?

Katka Juřenčáková
Katka Juřenčáková
máma, partnerka a lektorka seminářů pro ženy i dívky

ŘÍJNOVÉHO VÍKENDU SE Z DŮVODU CESTOVÁNÍ NEBUDU MOCI ÚČASTNIT. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. Máma dospívající dcery a dvou synů. Autorka programu o přirozené antikoncepci a vědomém milování. Podporuje ženy k jejich vnitřní moudrosti a intuici. Jedna z lektorek v projektu semináře Zdravé dospívání na školách. Osobní webové stránky www.zenaluna.cz a projekt www.prirozenanatikoncepce.cz

Petra Sovová
Petra Sovová
zasloužilá máma, partnerka a lektorka seminářů pro dospívající

Máma 7 dětí, z toho dvou dospívajících dcer. Zakladatelka neziskové organizace Hnutí za aktivní mateřství a ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství. Se svou organizací podpořila projekt vzdělávání o dospívání na školách, ve kterém je sama jednou z lektorek.

Markéta Zika Koppová
Markéta Zika Koppová
máma a lektorka seminářů pro dospívající

Máma dospívající dcery. Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů, lektorka seminářů na školách a zakladatelka centra Inspirituála v Chomutově. Po studiu v oblasti pedagogiky, psychologie, masáží a různých dotykových terapií, a výcviku Sexological bodywork poskytuje ve své praxi jako profesionální sexuologická bodyworkerka poradenství pro páry i jednotlivce. Více na www.inspirituala.cz

Ubytování

Budeme mít pro sebe celou chatu v těsné blízkosti krásné přírody.

Vrávorku najdete v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, v nadmořské výšce cca 700 m n.m., v nejvyšší části Jiřetína pod Bukovou, cca 3 km od Smržovky, 1,5 km od lyžařského střediska Tanvaldský Špičák, 7 km od Jablonce nad Nisou, 15 km od Harrachova. Objekt poskytuje komfortní ubytování v šesti pokojích pro max. 20 lidí.

Ubytování ve 4 lůžkových pokojích. 
Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna - WC, sprchový kout)

K dispozici je zařízená kuchyně pro vlastní vaření, velká jídelna (s kachlovými kamny) a dobře vybavená společenská místnost (s krbem). Vytápění celého objektu je elektrickými přímotopy.

Další vybavení

 • vlastní tenisový kurt (možnost hraní většinou od května do října - podle počasí)
 • sauna, kulečník, stolní tenis, šipky
 • připojení k internetu (wifi)
 • velká terasa, lyžárna, pračka, možnost grilování, ohniště

Praktické informace

 • Program začíná v pátek od 18:00 hod. společnou večeří
 • Končí v neděli po obědě
 • Je potřeba si vzít pohodlné oblečení, i teplé, sukni, prostěradlo do sauny, dekorativní kosmetiku. Pokud máte svůj amulet, oblíbený vonný olej, kameny atd.
 • Deky i ručníky jsou k dispozici.
 • K dispozici bude vegetariánská strava (snídaně, oběd, večeře). Pokud potřebujete jinou či častější stravu, je potřeba si vzít něco na zub.

Stále ještě váháte zda se víkendu pro mámy a dcery účastnit? 

 • Ženy odpradávna žily v komunitách, společně pracovaly a povídaly si, sdílely životní zkušenosti. Dnešním ženám a dívkám takové příležitosti chybí. Těm, které si dovolí ženské sdílení a kruhy zažít, je většinou opakovaně vyhledávají, protože neodmyslitelně patří k naší ženské duši.
 • Kapacita chaty je omezená pro max. deset žen a dcer, proto je potřeba si včas rezervovat své místo.
 • Na tomto víkendovém pobytu bude respektováno vaše tempo a vaše potřeby. Vše je možnost, neexistuje dogma a je jen na vás jestli si to s námi skutečně užijete 🙂

Cena pobytu

Celková cena za víkendový pobyt, která zahrnuje ubytování, stravu a program

pro jednu dospělou osobu (mámu) a dceru

je 5500 Kč

Pro závaznou rezervaci místa stačí uhradit nevratnou zálohu 2000 Kč, doplatek může být uhrazen na místě.

Jdu do toho!

Mám zájem o rezervaci místa a další informace

Do poznámky napište, o který termín máte zájem. Zda říjen nebo prosinec. 

Na podzimní pobyt se těší 🙂

 Petra a Markéta

Pokud máte dotazy k víkendovému pobytu, pište zde


Reference z předchozích víkendů:

Bylo nám s vámi báječně, děkujeme za zážitky v přívětivé a rozmazlující atmosféře! Přesto, že jsme se Stelou nikoho blíže neznaly, připadaly jsme si, že s vámi kamarádíme odedávna. Jinak ve vlaku jsme měly zajímavý zážitek. Od 10ti let do 15ti se děti musí prokazovat nějakým dokladem, který potvrdí nárok na poloviční jízdné. Po cestě k vám od Stely nikdo z průvodčích doklad nevyžadoval, ale na cestě od vás ho chtěli vidět v každém vlaku. Chápu, že nalíčení (které Stelce Amálka dovedně vytvořila) v tom mohlo sehrát určitou roli, ale i tak to beru jako důkaz, že se během víkendu stala určitá proměna a proces od dívky k ženě je v plném proudu. Všechny dodatečně vřele objímáme

Radka a Stela

Moc by som Vám všetkým chcela poďakovať za krásný spoločný víkend a možnosť Vás všetky poznať. S Aničkou sme sa vrátili domov plné dojmov a emócií. Krásný večer a Petra, Katka - veľké poďakovanie za zorganizovanie tejto úžasnej akcie.

Anička a Anička

Moc děkujeme za víkend. Moooc se nám s Haničkou víkend líbil – program, místo,jídlo,zkrátka všechno . Je skvělé,že něco takového existuje. Nejen se holčičky dozví spoustu info,ale určitě se prohloubí vztah mezi maminkou a dcerou. Moc díky a mějte se !

Mariana a Hanička