Víkendový sebepoznávací workshop

V těle ženy

Být "celou ženou" to znamená nepopírat ani nevypínat jednotlivé funkce našeho já - vědomí, mysl, srdce, pocity, smyslnost, tělesnost ani sexualitu. 

 • Vytvoříme bezpečné a podporující ženské prostředí
 • Budeme pracovat s tělem a probouzet ho
 • Budeme se učit jít do hloubky svého středu a naciťovat životní energii
 • Budeme pracovat s energií JIN i JANG a hledat rovnováhu v našem těle
 • Budeme odpočívat, rozmazlovat se i saunovat

Budeme využívat zkušenosti a znalosti moudrých východních kultur: TAO, TANTRY a JÓGY

Ale s ohledem na naši ženskou energii a potřeby. 

ŽENSKÁ SEXUALITA

se projevuje stejně jako všechy přirozené procesy ve věčném prolínání YIN a YANG. Ženská energie odpovídá spíše Yinové, a proto také sexualita ženy vyvěrá spíš z hlubin, zevnitř a z pocitů. Na rozdíl od muže jsou sexuální orgány ženy uloženy hluboko uvnitř naší pánve.

Je naším úkolem naučit se navnímat je a cítit, umět rozkvést a mít schopnost přijímat tak, aby nám to neškodilo. Pro ženy je vymezení hranic, vlastní ochrana a samoléčení důležité předpoklady pro zachování sexuální energie,  smyslnosti a poddání se jim.  

 

Nehormonální antikoncepce

Východní kultury věří, že žena cítí a muž ví. V západní kultuře věříme, že vědět je víc než cítit a tím popíráme ženskou kvalitu vnímání světa. Čím více budeme rozumět světu pocitů, tím spíše budeme moci i svého partnera provést a zbavit strachu ze svých pocítů, naučíme se je společně objevovat a komunikovat, tím své partnerství prohlubovat.

Program kurzu

 • cvičení a práce s životní (sexuální) energii
 • práce s dechem, hlasem, dotekem, pohybem i meditací
 • napojení se na naši kreativitu, radost, živost a přírodu
 • vědomé jídlo a kvalitní veganská, domácí strava

Víkendový workshop je určen pro ženy, které:

 • Si chtějí jednoduše odpočinout od shonu, dětí, povinností a věnovat je sobě
 • Chtějí najít techniky k vědomějšímu prožívání svého ženského těla
 • Chtějí být v kruhu žen, inspirovat a být inspirovány
 • Chtějí jíst zdravě a být v čisté přírodě
 • Potřebují najít rovnováhu a chtějí se více věnovat svým pocitům a intuici
 • Chtějí zažít pocit, jaké to je být opravdu v těle ženy a co to znamená
 • Chtějí lépe a vědoměji přožívat svoji sexualitu
 • Tento víkendový workshop je pokročilý a je ideálně pro ty ženy, které prošly některé kurzy: Přirozená antikoncepce, Vědomé milování, Vědomá sexualita, Cykličnost - těmto tématům se budeme věnovat, pokud vůbec, tak jen velmi okrajově.

Průvodkyně víkendem

Nenajdete ji na facebook a nemá ani své webové stránky a přesto ji vyhledávají ženy pro její úžasnou ohnivou energii a vědomý přístup k životu. Žije v roubence v krásném kraji v kontaktu s přírodou a jde cestou k vědomému životu. Vede lekce jogy pro dospělé i děti, pořádá semináře pro ženy. Žila v Bolívii a ráda cestuje po exotických zemích. Je mámou dvou dětí, které vychovává spolu s dlouholetým partnerem. 

Je mi ctí tuto úžasnou ženu, moji přítelniky požádat o vedení tohoto ženského víkendového workshopu. Pro podrobnější informace volejte přímo Ditě na číslo: 777 217 754 nebo pište na dsmejkalova@yahoo.com       

Dita Šmejkalová
Dita Šmejkalová
žena, máma, partnerka, lektorka jógy a ženských seminářů

Ubytování

Budeme mít pro sebe celou chatu v těsné blízkosti krásné přírody.

Vrávorku najdete v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, v nadmořské výšce cca 700 m n.m., v nejvyšší části Jiřetína pod Bukovou, cca 3 km od Smržovky, 1,5 km od lyžařského střediska Tanvaldský Špičák, 7 km od Jablonce nad Nisou, 15 km od Harrachova. Objekt poskytuje komfortní ubytování v šesti pokojích pro max. 20 lidí.

Ubytování ve 4 lůžkových pokojích. 
Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna - WC, sprchový kout)

K dispozici je zařízená kuchyně pro vlastní vaření, velká jídelna (s kachlovými kamny) a dobře vybavená společenská místnost (s krbem). Vytápění celého objektu je elektrickými přímotopy.

Další vybavení

 • vlastní tenisový kurt (možnost hraní většinou od května do října - podle počasí)
 • sauna, kulečník, stolní tenis, šipky
 • připojení k internetu (wifi)
 • velká terasa, lyžárna, pračka, možnost grilování, ohniště

 

Praktické informace

 • Program začíná v pátek 9.11. od 18:00 hod.
 • Končí v neděli 11. 11. v 15:00 hod.
 • Je potřeba si vzít pohodlné oblečení, i teplé, sukni, něco na psaní, podložku na cviční, prostěradlo do sauny. Pokud máte svůj amulet, oblíbený vonný olej, kameny atd.
 • Deky i ručníky jsou k dispozici.
 • K dispozici bude vegetariánská - veganská strava (snídaně, oběd, večeře). Pokud potřebuješ jinou či častější stravu, je potřeba si vzít něco na zub.

Proč se víkendu zúčastnit?

 • Ženy odpradávna žily v komunitách, společně pracovaly a povídaly si, sdílely životní zkušenosti. Dnešním ženám takové příležitosti chybí. Těm, které si dovolí ženské kruhy zažít, je většinou opakovaně vyhledávají, protože neodmyslitelně patří k naší ženské duši.
 • Kapacita chaty je omezená. Přihlašte se tedy včas, ať si zajistíte pohodlnou postýlku a ne přistýlku 🙂
 • Víkend bude o výzvách, přijetí, uvolnění a o všem co patří k tělu ženy. Pokud si dovolíme takové prožitky v bezpečném prostředí, lépe se nám uskutečňují i v běžném životě.
 • Na tomto víkendové workshopu bude respektováno tvé tempo a tvé potřeby. Vše je možnost, neexistuje dogma a je jen na tobě jestli si to s námi skutečně užiješ 🙂

Reference od účastnic

Já myslím, že to byl silnej víkend pro nás všechny i když pro každou svým způsobem a tak, jak jsme každá zrovna potřebovala 🙂 No, já čekala, že to bude víkend, kdy si odpočinu a tak nějak i cítila, že mě to někam posune (třeba v tom, abych zpomalila a víc o sebe pečovala). Ale takovou jízdu s tak obrovským přesahem jsem vážně nečekala 😀 Takže moc velké díky Katce a Ditě, že jsou takový jaký jsou a dělají to všechno tak osobitým a přirozeným způsobem 🙂 Velký dík i nám všem, že jsme to tak hezky spoluutvářely. Tím, že jsme si to všechny dovolily a byly všemu otevřený, to mělo obrovskou sílu 🙂

Janaúčastnice workshopu V těle ženy

Nádherné ženy, děkuji za nádherný víkend, byla to jedna z nejhezčích věcí jakou jsem prožila. Bylo to pro mě silné, nádherné a také těžké. Děkuji, že jste byli se mnou. Něco se ve mě pohlo, co jsem tušila už dlouho, že tam je a doufám, že budu vědět co dál s tím 🙂

Janaúčastnice workshopu V těle ženy

Kurz byl pro mne uzasne obohacení! Vezmu to od konce. Holky uzasne varily, chata byla naprosto dokonala i s krbem 🙂 Program byl pro me zajimavy, meditace a prace s dechem, soustredeni se na stred, primelo me to se zklidnit a obratit se k sobe. Sdileni me prekvapila a jsem za ne obrovsky vdecna.Opravdu bylo skvele rict vsechno, jak to clovek ma s osvobozujicim pocitem, ze bude prijat a vyslechnut bez soudu. A zaroven slyset, s cim se potykaji jine zeny, cimz jsem mela prostor uvazovat nad sebou, jak to mam uprime ja. Za sebe jsem citila obrovsky krok v sebepoznani a sebeprijeti. To jsem opravdu necekala:). Moc diky, kurz byl pro me obrovske obohaceni!

Báraúčastnice víkendového workshopu V těle ženy

Celý kurz mě inspiroval v mnoha směrech...ve cvičení, ve vynikající stravě. Kurz mi dal odvahu zastat se sama sebe a uvědomit si co je pro mě správné a co mi ubližuje! Díky kurzu jsem se konečně spojila se svým středem a je to velice šťastné shledání 🙂 Stručně řečeno kurz je obohacující ve všech směrech! A já jsem velice šťastná že jsem se ho mohla zúčastnit :-).

Lucie, účastnice víkendového wokrshopu V těle ženy

Citim se krasne vyzivena a opecovana ve sve zenskosti, je opravdu neuveritelne kolik sily a moudrosti se sejde v kruhu cca 20 zen, neco takoveho bych moc rada prozivala casteji, treba tak 1x mesicne 🙂 Ubytování, jídlo, program - naprasto úžasný. Urcite si tento seminar "V tele zeny" jeste zopaknu. Takze jeste jednou moc a moc DEKUJI, DEKUJI!!!!!

Katka, účastnice víkendového workshopu V těle ženy

Víkend V těle ženy bych mohla shrnout asi takto - bylo to fakt hustý!!! 😀 A to myslím v dobrém. Užasný a nezapomenutelný zážitek, za který děkuji, že jsem mohla být součástí těch krásných a silných okamžiků. Někdy si říkám jestli se mi to jen nezdálo.... ty holky jsem viděla poprvé a zanechaly ve mě dojem, stopu, zkrátka jsem plná emocí a říkám si co je to za kouzlo, že jsem k těm hokám měla v tu chvíli blíž než k mojí nejlepší kamarádce z běžného života. No prostě pecka!! Jste s Ditou báječné kouzelnice. A jestli se mi to jen zdálo, tak to byl ale krásný sen 🙂

Ilona účastnice V těle ženy

Cena kurzu

 

Cena celkem je 4500 Kč

Cena je konečná a zahrnuje:

ubytování, výbornou domácí veganskou stravu z kvalitních surovin, program vytvořený dvěma lektorkami

Pro závaznou rezervaci místa stačí uhradit zálohu 2000 Kč, doplatek je potřeba zaslat týden před pobytem na účet.

Veškeré informace dostanete po rezervaci místa na email. 

 

Při zaplacená zálohy do 15.10. je celková částka pouze 4300Kč! 

Rezervace a přihláška

Máte dotazy?