Jak pečovat o své partnerství a být stále zamilovaní? Podívejte se na nový online seminář Vědomé partnerství.

Rozmazlovací a sbližující víkend pro maminky a dcerky

(9 - 15 let) 

OD DÍVKY K ŽENĚ 

19. - 21. 3. - termín je již obsazen možno náhradníků či další termín:


Chvíle napětí a obava, jaké to pro nás bude. Připravovaly jsme se na první společný pobyt a moje tehdy 12ti letá dcera jen kroutila očima, že to zas bude otrava. Ptala se mne, na co se má připravit, a co ji tam čeká. Nedokázala jsem odpovědět. Sama jsem si uvědomovala, že vůbec nevím. 

Po víkendu mi Amálka cestou domů řekla toto:

"Mami, takový víkend bychom si měly dopřávat minimálně jednou za 14 dnů."

Byla jsem překvapená, že i tu moji věčně nespokojenou puberťačku dokázalo nadchnout ženské soužití, rozmazlování, povídání a rituály 🙂

CO NÁS ČEKÁ NA VÍKENDOVÉM POBYTU?

 • Budeme mít čas jen pro sebe navzájem
 • Budeme se rozmazlovat, hýčkat, zdobit, hrát a užívat si, že jsme spolu
 • Budeme poznávat jiné ženy a dívky a vytvářet nová přátelství
 • Skrze rituály oslavíme ženskou krásnou energii a uctíme se navzájem
 • Odpočineme si, dobře a kvalitně se najíme, společně se zasmějeme 🙂
 • Věřím, že nám spolu bude dobře a že si naše prožitky poneseme do dalšího společného života

 

Tento pobyt je pro dívky od 9 do 15 let

V tomto období naše dcery postupně dospívají v ženy. Prožívají často náročné období, kdy jsou ještě děti, ale jejich tělo již začíná být ženské. Tento pobyt nám maminkám pomůže přijmout skutečnost, že se z naší holčičky stává žena a dcerám přinese podporu, že v tom nejsou samy. 

Program zahrnuje:

 • praktické informace o změnách v období dospívání
 • holčičí a ženské důvěrné sdílení
 • hry, zdobení a masáže
 • vědomé jídlo a kvalitní stravu

Pokud se chcete na víkend společně s dcerou připravit a mít již dostatek praktických rad a informací o období dospívání nebo pokud se nemůžete víkendu v tomto termínu účastnit. Doporučuji vzdělávací video Od dívky k ženě:

KDO VÍKEND OD DÍVKY K ŽENĚ PRO VÁS PŘIPRAVUJE?

Katka Juřenčáková

máma, partnerka a lektorka seminářů pro ženy i dívky
Máma dospívající dcery a dvou synů. Autorka programu o přirozené antikoncepci a vědomém milování. Podporuje ženy k jejich vnitřní moudrosti a intuici. Jedna z lektorek v projektu semináře Zdravé dospívání na školách. Osobní webové stránky www.zenaluna.cz a projekt www.prirozenanatikoncepce.cz

Petra Sovová

zasloužilá máma, partnerka a lektorka seminářů pro dospívající
Máma 7 dětí, z toho dvou dospívajících dcer. Zakladatelka neziskové organizace Hnutí za aktivní mateřství a ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství. Se svou organizací podpořila projekt vzdělávání o dospívání na školách, ve kterém je sama jednou z lektorek.

Ubytování

Chata Vrávorka

Budeme mít pro sebe celou chatu v těsné blízkosti krásné přírody v Jizerských horách.

 • 4 lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC
 • prostorná jídelna, prostorná společná místnost s krbem
 • sauna, tenisový kurt, venkovní dětské hřiště

Adresa: Jiřetín pod Bukovou 27, 468 43 Jiřetín pod Bukovou

Praktické informace

 • Program začíná v pátek od 18:00 hod. společnou večeří
 • Končí v neděli po obědě
 • Je potřeba si vzít pohodlné oblečení, i teplé, sukni - šaty, dekorativní kosmetiku. Pokud máte svůj amulet, oblíbený vonný olej, kameny atd.
 • K dispozici bude vegetariánská strava (snídaně, oběd, večeře). Pokud potřebujete jinou či častější stravu, je potřeba si vzít něco na zub.

Stále ještě váháte zda se víkendu pro mámy a dcery účastnit? 

 • Ženy odpradávna žily v komunitách, společně pracovaly a povídaly si, sdílely životní zkušenosti. Dnešním ženám a dívkám takové příležitosti chybí. Těm, které si dovolí ženské sdílení a kruhy zažít, je většinou opakovaně vyhledávají, protože neodmyslitelně patří k naší ženské duši.
 • Kapacita chaty je omezená pro max. jedenáct žen a dcer, proto je potřeba si včas rezervovat své místo.
 • Na tomto víkendovém pobytu bude respektováno vaše tempo a vaše potřeby. Vše je možnost, neexistuje dogma a je jen na vás jestli si to s námi skutečně užijete 🙂

Cena pobytu

Celková cena za víkendový pobyt, která zahrnuje ubytování, stravu a program

pro jednu dospělou osobu (mámu) a dceru

je 5900 Kč

Pro závaznou rezervaci místa stačí uhradit nevratnou zálohu 3000 Kč, doplatek může být uhrazen na místě.

Jdu do toho!

Mám zájem o rezervaci místa a další informace

Jméno*
Příjmení*
Emailová adresa*
Telefon*
Poznámky

Na pobyt se těší 🙂

Katka a Petra

Pokud máte dotazy k víkendovému pobytu nebo máte zájem o další termín, pište zde:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Reference z předchozích víkendů:

Děkuji za nádherný víkend, který jsem díky vám mohla se svojí dcerou prožít. Jak popsat něco, pro co se jen těžko nacházejí slova : zastavení se, absolutní zklidnění, spočinutí, souznění, radost, hravost, moudrost, nové poznání, uvědomění si důležitosti sdílení v kruzích žen a pobývání v ženské energii... Nejvýstižněji to shrnula Janička otázkou:"Mami pojedeme znovu?Já bych moc chtěla..." Přála bych všem maminkám a jejich dcerám,aby mohly spolu zažít něco tak neobyčejného a mimořádného.... S radostí uvítáme další podobné víkendy! Děkujeme. 🌹
Jana a Janička
Díky víkendu Od dívky k ženě se nám s mou 12 letou dcerou velmi zlepšil osobní vztah. Jsem za to velmi vděčná. Verunka září a občas se přijde ke mně přitulit. Je nejstarší ze tří našich dětí a s narozením mladšího sourozence jsem na ni měla mnohem míň času a nedařilo se mi mít k ní hlubší vztah. Dlouho jsem po tom toužila a bylo mi to hluboce líto. Tak jsme společně vyrazily na víkendový pobyt, chtěly jsme obě jet. Bylo moc příjemné spolu strávit čas v kruhu dalších žen a jejich dcer. Bylo moc příjemné se samy ráno projít okolní přírodou. Katka s Petrou vytvořily velmi milé a bezpečné zázemí pro hlubší komunikaci, prožitky a otevřenost. Za to jim velice děkuji. Na podobnou akci se rády zase vydáme.
Blanka a Verunka
My jsme si víkend nádherně užili. Mě se podařilo nemyslet na starosti a jen tak hezky plynou ve vaší péči. Lucinka byla moc spokojená a nadšená, že se jí ani nechtělo domů a ráda by se všemi ještě chvíli zůstala. Cestou zpět už plánovala, kdy opět vyrazíme a koho z jejích kamarádek a maminek vezmeme sebou. To je co říct, protože ne vždy se jí člověk trefí do vkusu. Za nás hodnotím plným počtem bodů krásný citlivý přístup, plný porozumění, děkuji za výborné jídlo a tak tedy nemám co vytknout.
Katka a Lucka
Nám s Markétkou se pobyt moc líbil a jela bych hned zase. Tolik krásného času jen pro nás dvě, sdílení s ostatními, rituály, krásné ubytování i se saunou, ranní otužování, skvělá kuchyně, tvoření. Myslím že nechybělo nic a my jsme si to moc užili. Věřím, že to byl pro Markétku ten nejkrásnější dárek, jaký mohla dostat pro mě určitě ano. Chystám se jet s Bertem na jaře na pobyt mámy se syny. Ještě jednou moc děkujeme za krásný pobyt i fotky z něho, máme krásnou památku.
Marcela a Markétka
Bylo nám s vámi báječně, děkujeme za zážitky v přívětivé a rozmazlující atmosféře! Přesto, že jsme se Stelou nikoho blíže neznaly, připadaly jsme si, že s vámi kamarádíme odedávna. Jinak ve vlaku jsme měly zajímavý zážitek. Od 10ti let do 15ti se děti musí prokazovat nějakým dokladem, který potvrdí nárok na poloviční jízdné. Po cestě k vám od Stely nikdo z průvodčích doklad nevyžadoval, ale na cestě od vás ho chtěli vidět v každém vlaku. Chápu, že nalíčení (které Stelce Amálka dovedně vytvořila) v tom mohlo sehrát určitou roli, ale i tak to beru jako důkaz, že se během víkendu stala určitá proměna a proces od dívky k ženě je v plném proudu. Všechny dodatečně vřele objímáme
Radka a Stela
Moc by som Vám všetkým chcela poďakovať za krásný spoločný víkend a možnosť Vás všetky poznať. S Aničkou sme sa vrátili domov plné dojmov a emócií. Krásný večer a Petra, Katka - veľké poďakovanie za zorganizovanie tejto úžasnej akcie.
Anička a Anička
Moc děkujeme za víkend. Moooc se nám s Haničkou víkend líbil – program, místo,jídlo,zkrátka všechno . Je skvělé,že něco takového existuje. Nejen se holčičky dozví spoustu info,ale určitě se prohloubí vztah mezi maminkou a dcerou. Moc díky a mějte se !
Mariana a Hanička
Moc jsem si užila celé tři dny, přijela jsem plná dojmů, pocitu větší otevřenosti a úžasné nálady z toho, že všechno je vlastně úplně v pořádku! I Kačka je jak vyměněná, s dobrou náladou milá, komunikativní.... Když budu mluvit za mě, splnilo se moje očekávání- zlepšení vztahu s Kačkou- i ona prý byla moc ráda, že jsme jely, i když podle jejích slov to není její styl, zkrátka puberťák to je a ještě dlouho bude....:-D. Peťo děkuji za tvoje vyslechnutí a sdílení Tvých nemalých zkušeností s puberťáky, moc mi to pomohlo a díky tomu teď vím, na co se hlavně u sebe zaměřit... Trošku jsem tam jela i s tím, že třeba najdu odpovědi na moje otázky ohledně svých záležitostí a to se taky stalo 🙂 Díky
Ivana a Kačka
Čím jsem starší, tím více si uvědomuju, jak je důležité pečovat o vztahy s blízkými lidmi. Vše ostatní pomine, ale krásné společné zážitky zůstanou navždy v našem srdci. Věřím, že víkend se nám všem vryje do paměti a do srdcí. Chceme si s Lucinkou udržet tradici a tak se k vám rády zase přidáme.
Kačka a Lucinka
Milé ženy a dívky, neustále zpracovávám v myšlenkách krásný a nezapomenutelný víkend s Vámi, ještě jednou velké díky!
Kamča a Nela
Když máma zjistí, že jí dcera rychle roste nejen do krásy fyzické, ale i te osobité ženské, když z dívčí spontánnosti a dětské přirozenosti se proměňuje do sebekontroly, zdrženlivosti a ještě neukotvené ženskosti...když je máma zvyklá na dětskou otevřenost a zvídavost a najednou narazí na uzavřenost a odtažitost, tak to jsou ty momenty, kdy podpora dalších žen matek a jejich dcer, je to nejlepší, co můžeme nalézt. Díky vám jsme měly nejen pocit bezpečí a důvěry, ale díky otevřenému sdílení i blízkosti přesahující to, co se do slov těžko dává. Děkuji vám za vaši "normálnost" a přesto výjimečnost. Vaše spokojená máma Lucka s dcerou Kajou
Lucka a Kája