Jak pečovat o své partnerství a být stále zamilovaní? Podívejte se na nový online seminář Vědomé partnerství.

Sbližující a dobrodružný víkend pro mámy a syny

(9 - 15 let) 

OD CHLAPCE K MUŽI 

 

14. - 16.4.23 - poslední 2 volná místa

20. - 22.10.23

 

 


CO NÁS ČEKÁ NA VÍKENDOVÉM POBYTU?

 • Budeme mít čas jen pro sebe navzájem. Pobyt je koncipován pro mámu a jednoho syna
 • Budeme si hrát, tvořit, sdílet a užívat si, že jsme spolu
 • Poznáme jiné mámy a kluky a vytvoříme nová přátelství
 • Interaktivní povídání formou hry o čase dospívání a na co se máme připravit
 • Odpočineme si, dobře a kvalitně se najíme, společně se zasmějeme 🙂
 • Dobrodružná výprava pro kluky a čas odpočinku a sauna pro mámy
 • Budeme se inspirovat a obohacovat ve věkově různorodé skupině

V ČEM JE POBYT JEDINEČNÝ?

Pobyt pro mámy a syny Od chlapce k muži je jedinečný v tom, že kromě posílení vztahu mezi mámou a synem, otevírá pro kluky prostor, aby se dozvěděli více o období dospívání, intimitě, vztazích, jak to mají kluci a jak to mají holky. V bezpečném prostoru, zábavnou interaktivní hravou formou podporujeme k tomu, aby se tato témata otevírala nejen na pobytu, ale také v rodinách a ve školách. Využijte tuto příležitost jak řici synovi to, co už od vás možná nebude chtít v interakci jeden na jednoho slyšet. Děti v období dospívání totiž mnohem lépe přijímají citlivé informace ve skupině, kde na ně není přímá pozornost. 

Pro kluky od 9 do 15 let

V tomto období naši synové postupně dospívají. Naším úkolem je, učit se je s důvěrou propouštět do mužského světa. Balancovat a hledat rovnováhu, naučit se důvěřovat jejich rozhodnutím a životu. Tento pobyt nám maminkám pomůže přijmout skutečnost, že se z našeho chlapečka stává muž a synům přinese podporu, že v tom nejsou sami. 

KDO VÁS VÍKENDEM PROVEDE?

 

Katy Juřenčáková

máma, partnerka a lektorka projektu Zdravé dospívání
Máma dvou dospívajících synů a dvou dcer. Autorka programu o přirozené antikoncepci a vědomém milování. Podporuje ženy a muže k jejich vnitřní moudrosti a intuici. Jedna z lektorek v projektu semináře Zdravé dospívání na školách. Osobní webové stránky www.zenaluna.cz a projekt www.prirozenanatikoncepce.cz

Pavel Juřenčák

táta, partner a průvodce
Táta dvou dospívajících synů a dvou dcer. Dlouholetý partner Kateřiny, který s ní spolutvoří některé programy pro dospívající a dospělé. Na tomto víkendu je jeho role být inspirací pro kluky a průvodcem na dobrodružné výpravě. Je také mužskou oporou při otevírání mužských témat a témat dospívání.

Kolikrát máme plný čas jen pro svého jednoho syna a můžeme mu věnovat plnou pozornost?

Z vývojového hlediska v období dospívání nastává pro kluky moment, než vejdou plně do mužského světa, kdy ještě potřebují mít mámu pro sebe, mít příležitost zeptat se na některé často až intimní otázky a trochu více nahlédnout a možná i pochopit ženský svět. Pokud jim tuto příležitost dopřejeme, dáváme jim jako mámy skvělou výbavu do dalších mužsko/ženských vztahů. Tento víkend chceme vytvářet bezpečné prostředí, aby se mohly tyto zázraky stát.

Ubytování

Čarokrásná chaloupka u Babky

Budeme mít pro sebe útulné zázemí nově zrekonstruované komunitní chaloupky ve Hvozdnici.

 • sál v podkroví
 • obývací místnost s krbem
 • toaleta se sprchou
 • jídelna s kuchyňským koutem, kachlovými kamny a kávovarem
 • venkovní terasy a zahrada
 • sauna s venkovním ochlazováním
 • parkoviště pro 5 aut

Adresa: Hvozdnice 72, Praha Západ, 252 05

Parkování je možné pro 3 auta na parkovišti z ulice Slepá, 2 stání u plotu z ulice Hlavní a další u mateřské školy nebo obecního úřadu.  

Praktické informace

 • Program začíná v pátek od 18 hodin společnou večeří a končí v neděli po obědě.
 • Spí se na povlečených matracích ve vlastních spacích pytlích. Polštáře a deky jsou k dispozici, je možné si vzít své.
 • Je potřeba si vzít pohodlné oblečení, teplé i do deště, spací pytel, případně oblíbený amulet či nástroj (nůž, sekyrka) pro syna i karimatku, čelovku a batoh na dobrodružnou výpravu.
 • K dispozici bude domácí, zejména bezmasá strava (snídaně, oběd, večeře). Pokud potřebujete jinou či častější stravu, je potřeba si vzít něco na zub.
 • Kapacita chalupy je omezená do 10 párů, proto je potřeba si včas rezervovat své místo.

Cena pobytu

Celková cena za víkendový pobyt, která zahrnuje ubytování, stravu a program

pro jednu dospělou osobu (mámu) a syna

je 6900 Kč

Pro závaznou rezervaci místa stačí uhradit nevratnou zálohu 3000 Kč. Rezervace je platná až po uhrazení zálohy. Pokud zajistíte náhradniky, je možné zálohu přesunout na další pobyt. 

Jdu do toho!

Mám zájem o rezervaci místa a další informace

Jméno*
E-mail*
Telefon*
Jméno syna*
Věk syna
Termín Vašeho pobytu*
Vaše zpráva

Na pobyt se těší 

Katy a Pavel - PaKa:)

Pokud máte dotazy k víkendovému pobytu nebo máte zájem o další termín, pište zde:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Reference z předchozích víkendů

Jsem vděčná , že přes různé překážky....jako byla nechuť syna " být tam tak dlouho" nebo i daleká cesta, jsme na pobyt v Čarokrásné chaloupce u Babky jeli. Po celou dobu vládla uvolňující atmosféra, bez příkazů. Do her se může zapojit, kdo chce. Každé i nahodilé téma se bere s respektem. Je dovoleno plakat a taky se objímat, bez pocitu trapnosti.....a to vše díky rodině Juřančákových...spolupracovaly jejich děti a právě jejich bezprostřednost, nakazila mého syna a začal mi říkat věci , které tajil. Více se mnou diskutuje. Děkuji za rodinku, která to, co učí, také žije.
Liduš a Leo
Milé ženy a milí muži, moc děkujeme za společný víkend. Ještě teď s Honzou z víkendu čerpáme. Honzovi se zpočátku moc jet nechtělo a musel vystoupit ze své komfortní zóny, ale po víkendu se vyjádřil, že by jel na víkend Mámy a synové 2 se stejnými lidmi 🙂 Děkuji za čarokrásný pobyt v čarokrásné chaloupce. Je to moc inspirující prostředí, které působí velmi harmonicky. Moc jsme si to užili a zvažuji nějakou další akci.
Katka a Honza
Ahoj Katy a Pavle, víkend se nám moc líbil a přišel v době, kdy jsme ho oba s Davidem potřebovali. Jeho počínající puberta a hraní na počítači a můj nedostatek času nebyly tou nejlepší kombinací a tak jsme na sebe byli trochu protivní. Když jsme se vrátili, bolela mě odpoledne hlava a ještě nikdy se nestalo, že by o mě David tak pečoval 🙂 Opravdu je vidět větší vzájemná ochota si vycházet vstříc a jsme oba milejší. Byla to skvělá kombinace zábavy, legrace a zároveň celkem hlubokých a dojemných témat. Taky myslím, že jsme se sešli jako dobrá skupina. Máte oba dar předávat lidem hodně ze sebe a tvoříte tak skvěle se doplňující tým. Pavle s klukama ti to jde úplně přirozeně a hned tě berou. Katko, ty máš dar na každém vidět a ocenit to nejlepší a vytvořit prostor, kde se opravdu dějí zázraky. Mějte se krásně a snad zase někdy na viděnou.
Lenka a David
Z víkendu ve mě doznívají krásné pocity. Myslím, že se povedlo vytvořit přátelskou a bezpečnou atmosféru, zároveň se kluci bavili a zažili jsme si i spousty legrace. A i my mámy jsme měly možnost si sdílet naše zkušenosti a zážitky na chvíli i bez kluků. Většina programu pak byla společná. Vlastně mě až překvapilo, jak kluky bavili i takovéty jemnější techniky, masáže, sdílení apod. Byli naprosto upřímní, otevření a nestyděli se. Já jsem moc ráda, že jsem na takový víkend mohla jet. Často jsem někde viděla víkendy pro mámy a dcery nebo pro táty a syny a říkala jsem si, že je to nefér, že neexistuje nic pro mámy a syny. A pak za pár dní jsem narazila na tento víkend. Takže jsem ani moc neváhala a přihlásila nás tam. Jak říkal můj syn, připadalo mu to jako na skvělém táboře. Hra o dospívání byla moc zábavná a pro kluky naprosto nenásilná a přirozená forma, jak se o všem dozvědět.
Lenka a Patrik
Milé Ženy, Ještě jednou chci poděkovat za krásný víkend pro matky a syny, z jehož energie stále čerpám. Danovi tento víkend dodal sílu na změnu - z pohodlí pardubické waldorfské školy, kde nemusel takřka nic dělat, ale vztahy ve třídě byly velmi nezdravé, se rozhodl přejít na "klasiku", která mu sice bere volný čas na domácí přípravu, ale v třídním kolektivu může být sám za sebe, nemusí hrát žádnou roli, aby zapadl a nebyl sám na periferii.... Nebudu předstírat, že je u nás vše zalité sluncem, to určitě ne, ale už si umíme lépe nastavit pravidla komunikace.... Díky Vám za to co děláte ❤️ a oba se těšíme v tomto roce znovu na viděnou. P. S. Naše semínko se v čase vánočním probudilo k životu 😍
Katka a Dan