Sbližující víkend pro mámy a syny

(9 - 15 let) 

OD CHLAPCE K MUŽI 

 9. - 11. 4. 2021 - obsazeno, je možné rezervovat místo pro náhraníky


CO NÁS ČEKÁ NA VÍKENDOVÉM POBYTU?

 • Budeme mít čas jen pro sebe navzájem. Pobyt je koncipován pro mámu a jednoho syna
 • Budeme si hrát, tvořit, pracovat, sdílet a užívat si, že jsme spolu
 • Budeme poznávat jiné mámy a kluky a vytvářet nová přátelství
 • Budeme si povídat o čase dospívání a na co se máme připravit
 • Odpočineme si, dobře a kvalitně se najíme, společně se zasmějeme :)
 • Věříme, že nám spolu bude dobře a že si naše prožitky poneseme do dalšího společného života
 • Budeme se inspirovat a obohacovat ve věkově různorodé skupině

Pobyt pro mámy a syny Od chlapce k muži je jedinečný v tom, že kromě posílení vztahu mezi mámou a synem, otevírá pro kluky prostor, aby se dozvěděli více o období dospívání, intimitě, vztazích, jak to mají kluci a jak to mají holky. V bezpečném prostoru, zábavnou interaktivní hravou formou podporujeme k tomu, aby se tato témata otevírala nejen na pobytu, ale také v rodinách a ve školách. Využijte tuto příležitost jak řici synovi to, co už od vás možná nebude chtít v interakci jeden na jednoho slyšet. Děti v období dospívání totiž mnohem lépe přijímají citlivé informace ve skupině, kde na ně není přímá pozornost. 

 

Pro kluky od 9 do 15 let

V tomto období naši synové postupně dospívají. Naším úkolem je učit se je s důvěrou propouštět do mužského světa. Balancovat a hledat rovnováhu, naučit se důvěřovat jejich rozhodnutím a životu. Tento pobyt nám maminkám pomůže přijmout skutečnost, že se z našeho chlapečka stává muž a synům přinese podporu, že v tom nejsou sami. 

KDO VÍKEND OD CHLAPCE K MUŽI PRO VÁS PŘIPRAVUJE?

Katy Juřenčáková

máma, partnerka a lektorka projektu Zdravé dospívání
Máma dvou dospívajících synů a dcery. Autorka programu o přirozené antikoncepci a vědomém milování. Podporuje ženy a muže k jejich vnitřní moudrosti a intuici. Jedna z lektorek v projektu semináře Zdravé dospívání na školách. Osobní webové stránky www.zenaluna.cz a projekt www.prirozenanatikoncepce.cz

Petra Sovová

máma, partnerka a lektorka seminářů pro dospívající
Máma sedmi dětí, z toho pěti synů. Spoluzakladatelka neziskové organizace Hnutí za aktivní mateřství a dlouholetá ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství. Se svou organizací podpořila projekt vzdělávání o dospívání na školách, ve kterém je sama jednou z lektorek.

Pavel Juřenčák

táta, partner a průvodce
Táta dvou dospívajících synů a dcery. Dlouholetý partner Kateřiny, který s ní spolutvoří některé programy pro dospívající a dospělé. Na tomto víkendu je jeho role připravit aktivity pro kluky, když budeme mít ženský kruh a budeme tvořit překvapení a bude také jako mužská opora při otevírání mužských témat a témat dospívání.

Kolikrát máme plný čas jen pro svého jednoho syna a můžeme mu věnovat plnou pozornost?

Z vývojového hlediska v období dospívání nastává pro kluky moment, než vejdou plně do mužského světa, kdy ještě potřebují mít mámu pro sebe, mít příležitost zeptat se na některé často až intimní otázky a trochu více nahlédnout a možná i pochopit ženský svět. Pokud jim tuto příležitost dopřejeme, dáváme jim jako mámy skvělou výbavu do dalších mužsko/ženských vztahů. Tento víkend chceme vytvářet bezpečné prostředí, aby se mohly tyto zázraky stát.

Sama jsem si dopřála se synem víkend pro sebe a podařilo se nám propojit naše odlišné světy. Měli jsme z toho oba velkou radost.

Ubytování

Jurtcamp Vrábsko

Budeme mít pro sebe celý areál jurtcampu uprostřed krásné přírody v jihočeské krajině plné rybníků.

 • jurty jsou pro 4 osoby a jedna pro 6 osob, spaní na matraci ve vlastním spacím pytli
 • venkovní prostorná jídelna s plně vybavenou kuchyní a kuchyňským krbem
 • velká společenská jurta na vnitřní program
 • společné toalety a sprchy ve zděné budově, je možnost využít venkovní sociální zařízení
 • rybníky k odpočinku i koupání, les

Adresa: Vrábsko, okres Písek, GPS : 49.4652289N, 14.1070081E

Praktické informace

 • Program začíná v pátek od 18 hodin společnou večeří
 • Končí v neděli po obědě
 • Je potřeba si vzít pohodlné oblečení, teplé i do deště, spací pytel, případně oblíbený amulet či nástroj (nůž, sekyrka) pro syna.
 • K dispozici bude vegetariánská strava (snídaně, oběd, večeře). Pokud potřebujete jinou či častější stravu, je potřeba si vzít něco na zub.
 • Je třeba počítat s tím, že přestože je jurta zateplená, není jako dům. Když je venku horko, je v ní horko, když je venku zima, je v ní zima. V případě studeného počasí bude zajištěno dřevo na vytápení jurt.
 • Kapacita jurt je omezená pro max. jedenáct maminek a synů, proto je potřeba si včas rezervovat své místo.
 • Na tomto víkendovém pobytu bude respektováno vaše tempo a vaše potřeby. Vše je možnost, neexistuje dogma a je jen na vás, jestli si to s námi skutečně užijete :)

Cena pobytu

Celková cena za víkendový pobyt, která zahrnuje ubytování, stravu a program

pro jednu dospělou osobu (mámu) a syna

je 5900 Kč

Pro závaznou rezervaci místa stačí uhradit nevratnou zálohu 3000 Kč, doplatek je třeba uhradit nejpozději týden před pobytem. Rezervace je platná až po uhrazení zálohy. 

Jdu do toho!

Mám zájem o rezervaci místa a další informace

Jméno*
Příjmení*
Emailová adresa*
Telefon*
Poznámky

Na pobyt se těší :)

Katka a Petra

Pokud máte dotazy k víkendovému pobytu nebo máte zájem o další termín, pište zde:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Reference z předchozích víkendů

Z víkendu ve mě doznívají krásné pocity. Myslím, že se povedlo vytvořit přátelskou a bezpečnou atmosféru, zároveň se kluci bavili a zažili jsme si i spousty legrace. A i my mámy jsme měly možnost si sdílet naše zkušenosti a zážitky na chvíli i bez kluků. Většina programu pak byla společná. Vlastně mě až překvapilo, jak kluky bavili i takovéty jemnější techniky, masáže, sdílení apod. Byli naprosto upřímní, otevření a nestyděli se. Já jsem moc ráda, že jsem na takový víkend mohla jet. Často jsem někde viděla víkendy pro mámy a dcery nebo pro táty a syny a říkala jsem si, že je to nefér, že neexistuje nic pro mámy a syny. A pak za pár dní jsem narazila na tento víkend. Takže jsem ani moc neváhala a přihlásila nás tam. Jak říkal můj syn, připadalo mu to jako na skvělém táboře. Hra o dospívání byla moc zábavná a pro kluky naprosto nenásilná a přirozená forma, jak se o všem dozvědět.
Lenka a Patrik
Milé Ženy, Ještě jednou chci poděkovat za krásný víkend pro matky a syny, z jehož energie stále čerpám. Danovi tento víkend dodal sílu na změnu - z pohodlí pardubické waldorfské školy, kde nemusel takřka nic dělat, ale vztahy ve třídě byly velmi nezdravé, se rozhodl přejít na "klasiku", která mu sice bere volný čas na domácí přípravu, ale v třídním kolektivu může být sám za sebe, nemusí hrát žádnou roli, aby zapadl a nebyl sám na periferii.... Nebudu předstírat, že je u nás vše zalité sluncem, to určitě ne, ale už si umíme lépe nastavit pravidla komunikace.... Díky Vám za to co děláte ❤️ a oba se těšíme v tomto roce znovu na viděnou. P. S. Naše semínko se v čase vánočním probudilo k životu 😍
Katka a Dan