Bc. Kateřina Juřenčáková

Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Je expertkou na metody přirozeného plánování rodičovství. Doprovází ženy na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti i k vědomému vyhnutí se početí. Její semináře jdou do hloubky sebepoznání a nabízí úžasné informace o ženské i mužské plodnosti, které často boří mýty kolující naší společností. Provází páry vědomým milováním, pomáhá lépe zvládat vztahy skrze poznání ženské cykličnosti a napojení na naši vnitřní podstatu.

Lektorka a poradkyně přirozené antikoncepce a ženských témat.

Sama je maminkou, manželkou a ženou, kterou baví poznávat své ženství, intuici a kreativitu. Hledá cesty, jak se navracet ke své přirozenosti, podstatě a zdraví. Je průvodkyní na cestě za poznáním o dokonalosti ženského těla, cyklu, menstruace, početí, těhotenství, porodu a všeho, co z nás tvoří milující a sebeVědomé ŽENY. Je lektorkou seminářů o přirozené antikoncepci, které pořádá po celé ČR. Předává zkušenosti o tom, jak mít plodnost pod kontrolou bez hormonální nebo jiné zátěže. Je organizátorkou Celonárodní poutě za podporu přirozených porodů a spoluorganizátorkou Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství. 
Své zkušenosti sdílí na seminářích, při osobních konzultacích, ale také na svých stránkách www.zenaluna.cz kde se můžete podívat i na pořady a rozhovory pro média: o Kateřině v médiích

Nehormonální antikoncepce

Přirozená antikoncepce pro mě znamená celostní přístup nejen k ženskému tělu a jeho cykličnosti, ale rozvíjí také vědomější přístup k sexualitě a partnerské plodnosti.

Ráda bych Vám o sobě řekla pár vět a podělila se o svůj životní příběh. 

Jsem především žena, dlouholetá partnerka mému muži Pavlovi a máma tří dětí (Amálka, Vilém, Jáchym). V mé profesní praxi jsem certifikovanou poradkyní přirozeného plánování rodičovství a lektorkou ženských seminářů a seminářů o vědomé sexualitě. Vystudovala jsem vysokou školu, ve své profesní praxi jsem pracovala na pozici konzultantky lidských zdrojů a lektory firemního vzdělávání. 

Jak jsem se dostala k tomu, že jsme odbornicí na přirozené, vědomé plánovaní rodičovství a přirozenou antikoncepci?

Ve svých 19 letech jsem hledala, jak se vyhnout početí a nemuset užívat hormonální antikoncepci. Vyrůstala jsem v prostředí, kde byla hormonální antikoncepce vnímána negativně. Objevila jsem Symptotermální metodu, tedy přirozenou formu antikoncepce a používala jsem ji rok. Spíše, než vědomé užívání, jsem na STM hledala chyby, abych mohla s čistým svědomím začít užívat hormonální antikoncepci. Po roce jsem usoudila, že Symptotermální metoda není pro mě vhodná, protože mám příliš krátké cykly a příliš dlouhou menstruaci a nechala jsem si předepsat pilulky. 

Moje tělo naštěstí reagovalo na umělé hormony negativně. Trpěla jsem na bolesti hlavy, ztrátu libida, byla jsem podrážděná, přibírala jsem na váze. Vždy jsem po krátké době užívání přerušila a využívala bariérové metody antikoncepce, které mi ale také nevyhovovaly. Zkoušela jsem různé možnosti hormonální antikoncepce a hledala takovou možnost, která by byla pro mé tělo co nejšetrnější, ale každý pokus jen navyšoval mé problémy. 

Až po několika letech a zejména díky vědomému porodu a také informacím z projektů Měsíc v nás, Ženy ženám, Cyklická žena, jsem se k Symptotermální metodě vrátila a stala se ze mě nadšená uživatelka. Prošla jsem klasickými a později certifikovanými kurzy Přirozeného plánování rodičovství - Cenap.  Pochopila jsem, kolik úžasných věcí se žena může, díky sledování komunikace svého těla, o sobě dozvědět. Že nejde o vyhodnocování nějaké tabulky, ale jde zejména o vnímání svého těla a hledání ztracené důvěry, objevování ženskosti a přirozenosti a také pochopení procesů, které se v rámci cyklu v nás odehrávají. 

Celý příběh, jak jsem se stala vášnivou uživatelkou a lektrokou STM najdete ZDE

Co mi to přináší:

Cyklická žena mi pomohla lépe chápat emoce a mít se více ráda taková jaká jsem.  Naučila jsem se vnímat menstruaci jako něco pozitivního v mém životě a naučila jsem se menstruovat svobodně, bez použití hygienických pomůcek.  Symptotermální metoda mě naučila lépe komunikovat se svým tělem, chápat hormonální změny a fyziologické pochody, které se v rámci cyklu odehrávají. A díky ní jsem získala úžasnou možnost mít svoji plodnost pod kontrolou, bez hormonální zátěže či jiných zásahů do organismu. Díky tomu a také díky tantrickým a taoistickým přístupům se velmi zvědomilo vnímání mé sexuality a prožitky při milování. Díky potřebě si lásku projevovat jinak v plodném a neplodném období, se naše milování obohatilo o mnoho technik vědomého a bezpečného milování. S partnerem jsme téměř 20 let a máme pocit, jako by byl náš vztah teprve na začátku. 

Dále mi pomohly kurzy pánevního dna, díky nim jsem ještě více nacítila svůj střed. Skrze svobodnou menstruaci se dostávám do ještě hlubších částí mne samotné a ještě více si uvědomuji svůj střed, kterému mohu naslouchat a vnímat ho. 

Našla jsem práci svých snů, spíš poslání, které mne naplňuje. Těší mne, že můžu ženám a párům pomáhat na cestě k pochopení sebe samých. V současnosti pořádám živé i online kurzy o Přirozené antikoncepci a vědomém milování, které najdete na těchto stránkách www.prirozenaantikoncepce.cz a další kurzy (těhotenství, porod, moudrá domácnost atd.), které najdete na mých osobních stránkách www.zenaluna.cz

A i já se stále učím. Být lepší ženou, mámou i partnerkou. Nebo možná být více spokojenější. A ještě jinak….být šťastná v každé chvíli svého života, ať se děje cokoliv. Učím se hlavně být, být tady a teď a být milujicí v každé situaci. Jsem stálou začátečnicí na vysoké škole života…..