Nahlédněte do svého těla lépe než ultrazvuk

díky Symptotermální metodě

E-book

Symptotermální metoda v praxi

Praktická příručka, která tě naučí Symptotermální metodu. Ta se dá využít jako spolehlivá forma antikoncepce, k vědomému početí i při hledání příčin neplodnosti.

Obsahuje praktický pracovní sešit, záznamový kalendář a ukázky vyhodnocení záznamů.

Co je to přirozená antikoncepce?

Forma nehormonální antikoncepce. Řídí se podle Symptotermální metody (STM), která je při správné používání vysoce spolehlivá - 99,6 %

Jak Symptotermální metoda (STM) funguje?

Na základně vnímání komunikace našeho těla. Všímáme si děložního sekretu a přibližně 10x v cyklu si změříme po ránu bazální teplotu. Záznamy si zapíšeme do záznamového archu, kalendáře či Lunáře.

Co vám STM přinese?

Dokonalý přehled o cyklu, o tom, zda je zdravý, kdy je možné počít a jak se spolehlivě početí vyhnout.

Ukázky z e-booku

e-book přřirozená antikoncepce symtotermální metoda

Výhody, které si s přirozenou antikoncepcí užíváme

Jsme chráněné

Víme kdy jsme plodné. V neplodných dnech si užíváme milování s partnerem bez zábran.

Víme, kdy přijde další menstruace

Díky metodě víme, kdy ovulujeme, a tedy i kdy dostaneme další menstuaci. A to platí i v případě nepravidelných cyklů.

Máme zdravé cykly

A pokud ne, dokážeme to rozpoznat díky změnám na našem záznamu. Proto jsme občas chytřejší než náš gynekolog. 🙂

Rozumíme svým emocím

Známe svoji plodnost, rozumíme svému cyklu a emocím, a jsme více SebeVědomé.

Miminko? Dnes ano!

Pokud chceme být maminkami, přesně víme, kdy je nejlepší čas strávit večer s partnerem, aby se zadařilo. 🙂

Není ale vše tak skvělé, jak se na první pohled zdá.

Má to i své nevýhody:

Časová investice

Je to stejné jako při řízení auta. Když se to jednou naučíme, už nad tím nepřemýšlíme. A co může být lepší, než se naučit něco o sobě.

Zodpovědnost především

Je potřeba si několikrát v měsíci po probuzení změřit bazální teplotu. Ale pilulku je potřeba brát 21 dnů ve stejný čas. Co je náročnější? 🙂

Teploměr s sebou

Teploměr je náš přítel. Při cestování hrozí, že na něj zapomeneme, ale platíčko HA jsme taky musely mít vždy při sobě.

Investice do sebepoznání

Vše má svoji hodnotu, ale s přirozenou antikoncepcí ušetříme za nákupy hormonální antikoncepce i bariérových pomůcek, a koupíme si raději něco hezkého. 🙂

Cena e-booku

650 Kč

Reference

Děkuji Katce, že se po letech zkušeností, mnohdy nelehce nabitých, pustila do detailnějšího popsání metody, která otevírá dveře ženě k sobě samé. Konečně je veřejně dostupná metoda přirozené antikoncepce, která se čte lehce a kterou každá z nás může začít za pár týdnů používat. Kniha jednoduše a hodnotně popisuje přesně to, co jsme se HLAVNĚ měly naučit v hodinách biologie. Co může být lepší, než znát vlastní tělo, vědět, jak s námi komunikuje a přitom ušetřit řadu peněz? Jak jednoduchý život můžeme žít, když se naučíme to nejpodstatnější – rozumět samy sobě. Jsem vděčná, že jsem se k těmto informacím dostala, těch pár měsíců, co STM praktikuji, se cítím daleko lépe jako žena, sebejistá, plodná a zdravá.
Adéla NovákováZakladatelka projektu Život bez hormonální antikoncepce
Dle mého názoru a osobní zkušenosti tento e-book mohu jen doporučit. Je napsaný hezky srozumitelně, takže není vůbec od věci zpracovat si své vlastní strachy (zda to zvládnu, zda tato metoda opravdu ochrání,...), začít poznávat více své tělo a do symptotermální metody se pustit. Myslím si, že je to úžasná metoda, podle které opravdu poznáte své neplodné a plodné dny. Pracuje se s ní vědomě a to myslím si, že to je ta nejlepší cesta...
Markéta Pavlásková, DiS.Majitelka projektu prirozenematerstvi.cz
Děkuji Katce i jejimu prima čtivému a perfektně srozumitelnému e-booku, že existují. Jsem moc ráda za šíření metod přirozené antikoncepce. Sama ráda hledám nenáročné, přírodní, jednoduché a ekologické způsoby, jak žít a fungovat. Přestože informací je dnes už docela dost, pořád se setkávám se ženami, které buď o metodě STM nikdy neslyšely anebo o ní mají dost zkreslené informace (nedá se na to spolehnout, nefunguje to na 100%, nejde použít u každé ženy). Někdy i materiály či příručky mají, ale zdají se jim složité, příliš technické, neumí se v nich zorientovat. S radostí jsem se začetla do tohoto e-booku, kde jsem všemu jasně porozuměla, pochopila a našla odpovědi na všechny otázky, které někdy slýchám od žen a které jsem si dříve kladla také. Držím mu palce a přeji šťastnou cestu ke všem párům, které řeší otázku plodnosti.
Věra PospíšilováPsycholog a sexological bodyworker, www.verapospisilova.cz

O autorce

Kateřina Juřenčáková

Zakladatelka projektu Přirozená antikoncepce
Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Je expertkou na metody přirozeného plánování rodičovství. Doprovází ženy na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti i k vědomému vyhnutí se početí. Její semináře jdou do hloubky sebepoznání a nabízí úžasné informace o ženské i mužské plodnosti, které často boří mýty kolující naší společností. Provází páry vědomým milováním, pomáhá lépe zvládat vztahy skrze poznání ženské cykličnosti a napojení na naši vnitřní podstatu.

\"Přirozená antikoncepce pro mě znamená celostní přístup nejen k ženskému tělu a jeho cykličnosti, ale rozvíjí také vědomější přístup k sexualitě a partnerské plodnosti.\"