Jak pečovat o své partnerství a být stále zamilovaní? Podívejte se na nový online seminář Vědomé partnerství.

Víkendový pobyt pro mámy a syny SKRAMNÍKY

(10 - 15 let) 

OD CHLAPCE K MUŽI

s Petrou Sovovou

 

o nové termíny si pište

 


Lidé odpradávna žili v komunitách, společně pracovali a povídali si, sdíleli životní zkušenosti. Dnes nám takové možnosti chybí nebo je jich málo. Mateřsko synovský víkendový kruh je skvělou příležitostí.

CO NÁS ČEKÁ NA VÍKENDOVÉM POBYTU?

 • Budeme mít čas pro sebe navzájem.
 • Budeme poznávat jiné ženy a kluky a vytvářet nová přátelství
 • Skrze rituály se připravíme na vylétnutí z hnízda i přetnutí pupeční šňůry
 • Odpočineme si i rozpohybujeme, dobře a kvalitně se najíme, společně se zasmějeme
 • Věřím, že nám spolu bude dobře a že si naše prožitky poneseme do dalšího společného života

 

Víkend Od chlapce k muži je určen pro dvojice máma a syn

od 10 do 15 let

V tomto období naši synové postupně dospívají v muže. Prožívají často náročné období, kdy jsou ještě děti, ale jejich tělo a psychika prožívá bouřlivé změny. Tento pobyt nám matkám pomůže přijmout skutečnost, že se z našeho chlapečka stává muž a synům přinese podporu, že v tom nejsou sami. Zároveň si ujasníme, co "být ženou" a "být mužem" znamená ve 21. století - a že v tom je prostor pro svobodné vyjádření a žití. Součástí setkání je i otvírání pro mnohé ožehavých témat intimity a sexuality a mnohých dalších, o nichž se ve skupině mluví překvapivě snadno.

 

KDO VÁS VÍKENDEM PROVEDE?

 

Petra Sovová

syn Vincent a Felix
Víkendem vás provede máma a lektorka projektu Zdravé dospívání - Petra Sovová s dospělým synem Vincentem a dospívajícím Felixem. Program víkendu vychází z dlouhodobé spolupráce s Katy Juřenčákovou, s níž víkendy Od chlapce k muži a Od dívky k ženě stále spolupořádáme.

Místo konání

Fara Skramníky

Budeme mít pro sebe zázemí zrekonstruované barokní fary ve Skramníkách

Ubytování v 4lůžkových ložnicích (povlečené postele a matrace).

Program v krásné barokním sále a venkovních prostorách.

Adresa: Skramníky 13, 282 01 Klučov, Česká Republika

Program zahrnuje

 • praktické informace o změnách v období dospívání (předané oblíbenou formou hry)
 • důvěrné sdílení
 • hry, dobrodružství i vzájemné masáže

Samozřejmostí je s láskou připravené zdravé jídlo a pohodlné ubytování v citlivě opravené budově a zahradě barokní fary ve Skramníkách. fb Fara Skramníky

Praktické informace

 • Program začíná v pátek od 18 hodin společnou večeří
 • Končí v neděli po obědě
 • Doporučujeme si vzít pohodlné oblečení, pro jistotu i teplé na večer, sukni - šaty na slavnostní rituál. Pokud máte, tak si přibalte svůj amulet, oblíbený vonný olej, kameny atd.
 • K dispozici bude vegetariánské jídlo (snídaně, oběd, večeře + celodenní čajovo-kávový bar).

Cena pobytu

Celková cena za víkendový pobyt, která zahrnuje ubytování, stravu a program

pro dvojici máma&syn

5900 Kč

Jdu do toho!

Mám zájem o rezervaci místa a další informace

Jméno*
E-mail*
Telefon*
Jméno syna*
Věk syna
Vaše zpráva

Na pobyt se těší 

Petra, Vincent a Felix

Pokud máte dotazy k víkendovému pobytu nebo máte zájem o další termín, pište zde:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Reference z předchozích víkendů

Z víkendu ve mě doznívají krásné pocity. Myslím, že se povedlo vytvořit přátelskou a bezpečnou atmosféru, zároveň se kluci bavili a zažili jsme si i spousty legrace. A i my mámy jsme měly možnost si sdílet naše zkušenosti a zážitky na chvíli i bez kluků. Většina programu pak byla společná. Vlastně mě až překvapilo, jak kluky bavili i takovéty jemnější techniky, masáže, sdílení apod. Byli naprosto upřímní, otevření a nestyděli se. Já jsem moc ráda, že jsem na takový víkend mohla jet. Často jsem někde viděla víkendy pro mámy a dcery nebo pro táty a syny a říkala jsem si, že je to nefér, že neexistuje nic pro mámy a syny. A pak za pár dní jsem narazila na tento víkend. Takže jsem ani moc neváhala a přihlásila nás tam. Jak říkal můj syn, připadalo mu to jako na skvělém táboře. Hra o dospívání byla moc zábavná a pro kluky naprosto nenásilná a přirozená forma, jak se o všem dozvědět.
Lenka a Patrik
Milé Ženy, Ještě jednou chci poděkovat za krásný víkend pro matky a syny, z jehož energie stále čerpám. Danovi tento víkend dodal sílu na změnu - z pohodlí pardubické waldorfské školy, kde nemusel takřka nic dělat, ale vztahy ve třídě byly velmi nezdravé, se rozhodl přejít na "klasiku", která mu sice bere volný čas na domácí přípravu, ale v třídním kolektivu může být sám za sebe, nemusí hrát žádnou roli, aby zapadl a nebyl sám na periferii.... Nebudu předstírat, že je u nás vše zalité sluncem, to určitě ne, ale už si umíme lépe nastavit pravidla komunikace.... Díky Vám za to co děláte ❤️ a oba se těšíme v tomto roce znovu na viděnou. P. S. Naše semínko se v čase vánočním probudilo k životu 😍
Katka a Dan