Poznej svůj cyklus lépe než tvůj gynekolog

díky kurzu Vědomá sexualita a přirozená antikoncepce

spolehlivost přirozené antikoncepce

Naučíme tě, jak se pomocí přirozené antikoncepce:

 • chránit před početím
 • dostat k vědomému početí
 • prožívat svoji sexualitu naplno.

Co je to přirozená antikoncepce?

Forma nehormonální antikoncepce. Řídí se podle Symptotermální metody (STM), která je při správné používání vysoce spolehlivá - 99,6 %

Jak Symptotermální metoda (STM) funguje?

Na základně vnímání komunikace našeho těla. Všímáme si děložního sekretu a přibližně 10x v cyklu si změříme po ránu bazální teplotu. Záznamy si zapíšeme do záznamového archu, kalendáře či Lunáře.

Co ti STM přinese?

Dokonalý přehled o cyklu, o tom, zda je zdravý, kdy je možné počít a jak se spolehlivě početí vyhnout.

Obsah kurzu

Kurz je rozdělen do 4 tématických modulů

 • 1
  Společná plodnost
  Naučíme se, jak naše plodnost funguje. Uvědomíme si, že plodnost je vždy společná - tedy plodnost naše a partnera.
 • 2
  Sledování symptomů
  Tuto část nepřeskakovat! Důležitá část celého kurzu. Budeme pečlivě sledovat děložní (cervikální) hlen a děložní čípek.
 • 3
  Sledování teploty
  Teploměry do ruky! Zaměříme na informace o změnách vnitřní bazální klidové teploty v cyklu. Naučíme se, jak se chová naše bazální teplota v období před a po ovulaci.
 • 4
  Symptotermálka komplexně
  Už jsme skoro u konce! Tady se naučíme komplexně používat získané znalosti. Budeme schopny velmi spolehlivě určit neplodné období před ovulací i po ovulaci.

Výhody, které si užíváme

Jsme chráněné

Víme kdy jsme plodné. V neplodných dnech si užíváme milování s partnerem bez zábran.

Víme, kdy přijde další menstruace

Díky metodě víme, kdy ovulujeme, a tedy i kdy dostaneme další menstuaci. A to platí i v případě nepravidelných cyklů.

Máme zdravé cykly

A pokud ne, dokážeme to rozpoznat díky změnám na našem záznamu. Proto jsme občas chytřejší než náš gynekolog. 🙂

Rozumíme svým emocím

Známe svoji plodnost, rozumíme svému cyklu a emocím, a jsme více SebeVědomé.

Miminko? Dnes ano!

Pokud chceme být maminkami, přesně víme, kdy je nejlepší čas strávit večer s partnerem, aby se zadařilo. 🙂

Ale není všechno tak růžové, jako tohle pozadí.

I přirozená antikoncepce má své nevýhody

Časová investice

Je to stejné jako při řízení auta. Když se to jednou naučíme, už nad tím nepřemýšlíme. A co může být lepší, než se naučit něco o sobě.

Zodpovědnost především

Je potřeba si několikrát v měsíci po probuzení změřit bazální teplotu. Ale pilulku je potřeba brát 21 dnů ve stejný čas. Co je tedy náročnější? 🙂

Teploměr s sebou

Teploměr je náš přítel. Při cestování hrozí, že na něj zapomeneme, ale platíčko HA jsme taky musely mít vždy při sobě.

Investice do sebepoznání

Vše má svoji hodnotu, ale zde ušetříme za nákupy antikoncepce i bariérových pomůcek, a koupíme si raději něco hezkého. 🙂

Cena online video kurzu

1 990 Kč

V ceně kurzu:

• výuková videa, díky kterým můžeš ihned začít využívat Symptotermální metodu

• ucelené informace o plodnosti a přirozené antikoncepci

• praktický e-book

• praktická cvičení

• záznamové kalendáře

• online kurzem provází zakladatelka projektu Kateřina Juřenčáková, e-mailovou či telefonickou konzultaci (v ceně kurzu) poskytuje nová tvář projektu a lektorka symptotermální metody Sensiplan Martina Černá

 

Reference online kurzu

Vím, že se k hormonální antikoncepci už nikdy nevrátím a tak jsem byla naprosto unešená, když jsem objevila přirozenou antikoncepci. Díky metodám a přístupům, které Katka učí a sdílí v tomto kurzu můžete i vy mít svou plodnost pod kontrolou bez hormonů a chemie pokud dítě neplánujete. A nebo se naopak můžete naučit na své tělo naladit v období plánování početí, které zažívám teď já. Dostalo se mi tolik důležitých odpovědí a informací, díky kterým se cítím se svým tělem bezpečně, rozumím mu a jsme nejlepší parťáci.
Alice KiršZakladatelka Ženyženám
Podařilo se mi projít poslední moduly z tvého online programu a musím říct, že jednoduše smekám. Další těhotenství již neplánuji, a proto jsem přemýšlela, že se budu muset začít nějak chránit ve smyslu sledování svého cyklu a jelikož jsem člověk spíš intuitivní a tabulkové manuály a návody jsou pro mne nestravitelné, tvoje videa byla pro vysvětlení symptotermální metody úplně a naprosto ideální. Jasně a lidsky vše vysvětleno, s tvou jemnou energií jako bonusem:). Díky rozdělení celého kurzu na moduly se vše neslilo v jednu změť informací a vím tak, ke kterému z nich se budu potřebovat vrátit, až s metodou začnu. Dokonce jsem se přistihla, že se začínám během tvého kurzu těšit, až budu moci začít a začít tak prozkoumávat svůj cyklus. Bylo mi v tvé přítomnosti moc dobře, za což ti děkuji!
Michaela VotrubováLektorka (nejen) hormonální jógy
Děkuji moc za on-line kurz o přirozené antikoncepci. Postupuji ve svém životě k vyššímu vědomí a citlivosti v různých aspektech. Katka se mi stala průvodkyní v oblasti antikoncepce a milování 🙂 STM procházím druhý měsíc. Je pro mě velkým překvapením, co vše se v mém těle během cyklu zákonitě děje, o čem jsem nevěděla. Jsem ráda, že mě metoda vede být k sobě vnímavější. Tato citlivost se pak odráží i v milování s partnerem, které dostalo po shlédnutí Katčiných videí nové rozměry skrze vnímavost, otevřenost a přijetí. Kurz vřele doporučuji všem, ženám i mužům, i těm, kteří o symptotermální metodě neuvažují.
Jitka Emlerováwww.ArboGard.cz

O autorce

Kateřina Juřenčáková

Zakladatelka projektu Přirozená antikoncepce
Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Je expertkou na metody přirozeného plánování rodičovství. Doprovází ženy na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti i k vědomému vyhnutí se početí. Její semináře jdou do hloubky sebepoznání a nabízí úžasné informace o ženské i mužské plodnosti, které často boří mýty kolující naší společností. Provází páry vědomým milováním, pomáhá lépe zvládat vztahy skrze poznání ženské cykličnosti a napojení na naši vnitřní podstatu.

\"Přirozená antikoncepce pro mě znamená celostní přístup nejen k ženskému tělu a jeho cykličnosti, ale rozvíjí také vědomější přístup k sexualitě a partnerské plodnosti.\"