Jak pečovat o své partnerství a být stále zamilovaní? Podívejte se na nový online seminář Vědomé partnerství.

Bezpečný sex bez antikoncepce existuje. Jak na něj?

Antikoncepce, to je léta velké téma. Jedni tvrdí, že je ta hormonální škodlivá, jiní naopak tvrdí, že to není pravda. Já sama jsem proti krmení těla hormony, pokud to není bezpodmínečně nutné. Jenže jakou jinou variantu zvolit, aby se žena mohla chránit před nechtěným početím?

Existuje samozřejmě všem známý kondom, který ovšem hodně párů z různých důvodů odmítá. Dále to jsou spermicidy, globule nebo krémy, které se zavádí do pochvy před pohlavním stykem a ničí spermie. Další metodou zabránění početí jsou pesary a pak také nitroděložní tělíska. Další možnost mě ale zaujala na stránkách prirozenaantikoncepce.cz, které vede Kateřina Juřenčáková. Ta je mimo jiné „aktivní“ maminkou, ale hlavně lektorkou seberozvojových seminářů a akreditovanou poradkyní přirozeného plánování rodičovství. Kateřinu jsem požádala o rozhovor, abych zjistila, v čem tkví (nejen) její antikoncepční metoda.

Celý článek najdete v internetovém magazínu pro ženy Zena.cz: https://www.zena.cz/vztahy/bezpecny-sex-bez-hormonalni-antikoncepce-existuje-jak-na-nej/r~7d4bba4e89ac11e79e4a0025900fea04/